A A A K K K
для людей з порушеннями зору
1
3

Шевченківські дні

     Одним із найбільших патріотів усіх часів і народів справедливо вважається Тарас Шевченко. Мало хто з таким вогнем душі захищав свободу і незалежність батьківщини, честь і гідність народу.

     Шанувати Шевченка – це значить шанувати рідну мову, культурні надбання народу, творців, які як і він  готові були покласти своє життя на олтар служіння народові.

     Ми горді з того, що упродовж століть в устах патріотів рідного слова звучала наша мова, її берегли,  як перлину, щоб колись заговорити нею на повний голос. І коли гостро постало питання, бути чи не бути українській мові і культурі взагалі,… "Бути!"- відповів на це Великий Тарас своїми творами.

"Ну що б, здавалося, слова...

Слова та голос - більш нічого.

А серце б'ється - ожива,

Як їх почує!..."

 "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!" Під таким акордом у школі в рамках Шевченківських днів проведено різноманітні заходи, метою яких було на прикладі життя й діяльності Кобзаря виховувати любов до рідної землі, свого народу, мови і культури; сприяти усвідомленню власної ролі й відповідальності в майбутньому за долю нашої держави; вшанувати пам'ять геніального українського поета.

     Відповідно до спланованих заходів було оформлено стіннівку:

Для учнів 5-Б та 6-А кл. вчитель Подлєсна С.Л. у дистанційному форматі запропонувала квест "Шевченко знаний і незнаний". Цікаві завдання мали на меті поглибити знання учнів про життєвий і творчий шлях поета.

Гортаючи сторінки "Кобзаря", учні декламували поезії та спробували власноруч намалювати портрет генієві.

Учні 8-А кл.(вчитель Подлєсна С.Л.) виконували завдання шевченкознавчої вікторини, здійснювали заочну мандрівку "Стежками великого Кобзаря".

Учні 10-А класу (вчитель Подлєсна С.Л.) на уроках української складали словесний портрет поетові за умовами завдання вправи, писали есе "На вівтар Шевченкового слова я серце своє покладу", проходили онлайн-тести. Пропонуємо кожному небайдужому долучитися до такого формату перевірки знань про життя і творчість Т.Шевченка!

http://shevchenko.ba.org.ua/?fbclid=IwAR14kFNckuPWpw4925t3LdJoD9yK9ZkctxY1vFAWvu9HMBm9MjKXV_tO2ts

http://wordwall.net/uk/resource/11246609

 

"Шевченко єднає" - під таким девізом вчитель Меркотан В.І. провела флешмоб серед учнів 10-Б класу.

    Учнів 6-Б класу вчитель Меркотан В.І. охопила грою "Ми знаємо Шевченка".

Участю у вікторині "Ми пам'ятаємо тебе, Тарасе!" учні 7-Б класу (вчитель Меркотан В.І.) доводили свою обізнаність із життям і творчістю геніального поета.

 

За круглим столом "Живе під сонцем любові Шевченкова весна" учні 7-А класу ділилися з вчителем Колосовою В.М. враженнями від роздумів про силу поетового слова.

До участі у вікторині " Що ти знаєш про дитячі роки Тараса Шевченка?" вчитель Колосова В.М. залучила учнів 5-А класу.

Свою обізнаність із життям і творчістю поета учні 9-Б класу (вчитель Колосова В.М.) демонстрували під час конференції на тему: "Жіноча доля у творчості Т.Шевченка".

Вчителем Пастернак А.Д. у кожному класі було проведено "Хвилинки Кобзаря", що наповнили зміст уроків величними словами Тараса Шевченка.

Учні 7-х класів написали переказ "Славетний поет".

Літературна вікторина "Сторінками життя Великого Кобзаря" відкрила для учнів 9-А класу нові факти з життя Т.Г.Шевченка. Діти висловлювали власні думки, цитуючи його твори. Крім того учні підготували доповіді, буклети про Тараса Шевченка, створили лепбук.

На уроках літератури в 11-х класах   проведено вікторину "Шевченко відомий і невідомий". Учні написали есе "Шевченко - геній українського народу".

У глибини майбутнього  слав Шевченко свої непохитні заповіти . І серед цих заповітів перший і останній:

Свою Україну любіть,

Любіть її…

Во врем'я люте…

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора