A A A K K K
для людей з порушеннями зору
1
3

Аналіз роботи за І семестр 2021-2022н.р.

Аналіз роботи

у Виноградівському  освітньому закладі

основних освітніх пріоритетів з гідно програми

 національно –патріотичного виховання

за І семестр 2021 - 2022 н. р.

У першому навчальному семестрі у Виноградівському ЗПЗСО ім.  О.М. Соценка було створено усі сприятливі умови для розвитку та формування особистісних здібностей кожної дитини.

 Виходячи із поточної епідеміологічної ситуації 2020/2021 навчальний рік для учнів розпочався 1 вересня з дотриманням всіх епідеміологічних правил, розроблені маршрути переміщення учнів по школі, пункти з дезінфікуючими засобами та інформацією щодо профілактики та правилами користування масок, шляхи передачі СОVID-19.

Реалізація основних завдань і принципів виховання здійснювалась шляхом планової організації органів учнівського самоврядування школи. Основною метою виховної діяльності є створення оптимального соціально-культурного мікроклімату в закладі, який би сприяв творчому саморозкриттю, саморозвитку, дозволяв би учням легко освоїтись у виховному просторі, спонукав би їх до діяльності, яка б дозволяла їм вступати в реальні відносини з оточуючим світом.

Проблема, над якою працюю «Формування та розвиток компетентності  здорового способу життя через залучення учнів до участі в роботі учнівського самоврядування» та плану виховної роботи школи.

   Виходячи із можливостей школи, виховний процес був спрямований на виконання наступних завдань:

- виховання в учнів активної соціальної орієнтації на здоровий спосіб життя;

- організація корисного дозвілля, заняття спортом;

- створення умов для задоволення потреб кожного учня у збереженні та зміцненні здоров’я, фізичному та духовному розвитку;

- зміцненню здоров’я учнівської молоді засобами виховання фізичної культури та виконання правил збереження здоров’я.

Всі виховні заходи, були спрямовані на:

- профілактику шкідливих звичок (паління, алкоголізму, токсикоманії, наркоманії);

- попередження розповсюдження СНІДу;

- профілактику правопорушень та асоціальної поведінки серед дітей та молоді;

- формування валеологічного світогляду та навичок ведення здорового способу життя.

Також у 2021-2022 навчальному році була продовжена робота з:

- формування правової культури, прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина, Конституції, державних символів, виховання правової свідомості;

- створення сприятливих умов для співробітництва вчителів, учнів та їх батьків, як необхідної умови запобігання відхилень у поведінці учнів; для розвитку інноваційної особистості та творчої самореалізації кожного учня;

- формування позитивних загальнолюдських цінностей.

Зазначені завдання реалізовували через створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально-етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі саме здорового способу життя, через пропаганду духовних надбань українського народу, через заходи, спрямовані на виховання любові до рідної землі, на осмислення самовизначення у виборі професії.

Протягом І семестру проводилися  заходи, тематичні лінійки, бесіди, (з дотриманням норм епідеміологічної ситуації в країні), рейди по відвідуванню школи учнями, дотримання санітарно-гігієнічних норм в класних кімнатах,  зовнішнього  вигляду учнів.  Рада учнівського самоврядування стали активними помічниками у вирішені проблем та нагальних питань.

Підготовка та участь у сільському  святі до Дня Незалежності України - хода «Найбільший прапор України» та флеш моб  «Ти моя Україна»  учні 2-4, 5, 6 кл, оформлення пано на тему: « 30 років Незалежності України» відповідальні класні керівники та учні 2-11 кл., створення відео - кліпу «Ти моя Україна» відповідальні ЗДВР Коваленко Л.М., педагог-організатор Вітенко Н.І., та   відеоролику «Історичний шлях країни за 30 років» автор вчитель історії Нікішенко І,В., всі матеріали розміщені  на сторінці  фейсбук.

Початок навчального року розпочався у вересні  святом Першого дзвонка з дотриманням    епідеміологічних правил, перші уроки пройшли під гаслом «Вільна та незалежна»  приуроченні 30 річчю Незалежності України.

В бібліотеці  закладу  освіти була створена виставка до Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Для трудового колективу бібліотекарем Нікішенко А.В та вчителем історії Свідрук Т.І. проведено історичний екскурс з хвилиною пам'яті "Іловайськ-2014 рік: час не лікує».

Місячник «Увага, діти на дорозі!» заходи місячника «Увага! Діти на дорозі»:

проведення бесід-інструктажів в рамках Всеукраїнського рейду “Увага! Діти на дорозі”, бесіди «Мій шлях до школи»,   перегляд відеоматеріалів з теми,   виставка літератури з безпеки дорожнього руху,  тематичні класні години «Знання дорожнього руху – безпека вашого життя» «Я - пішохід», конкурси малюнків, плакатів, стіннівок.

Третього вересня 2021 року, на території Виноградівського освітнього закладу відбулося урочисте відкриття сучасного футбольного поля зі штучним покриттям. На відкриття завітали почесні гості сільський голова С. В. Шматенко, начальник відділу освіти О. М. Джуль, учні, вчителі, батьки, тренери та футбольні команди.

          На початку нового 2021-2022 навчального року у Виноградівському закладі повної загальної середньої освіти ім. О.М.Соценка було проведено День фізичної культури і спорту, у рамках якого організовано чимало цікавих заходів, тематичні виховні години, інформаційні хвилинки, конкурс малюнків, спортивні змагання між класами, які мали на меті пропагувати серед дітей та учнівської молоді здоровий спосіб життя, сприяти залученню їх до активних занять спортом.

До проведення Дня фізичної культури і спорту долучилися учні початкової школи. Вони взяли участь у конкурсі малюнку на спортивну тематику. Учні демонстрували своє вміння малювати та фантазувати.

Пройшли змагання з:

• легкоатлетичного багатоборства для учнів 6-7 кл., прийняли участь 63 учасники;

• « Козацький гарт» для учнів 5 кл., 43 учасники;

• штовхання ядра для учнів 8-9 кл., 58 учасників; 10-11 кл., 32 учасник;

• метання диска 8-11 кл., 35 учасників.

17 вересня у Виноградiвському ЗПЗСО ім. О. М. Соценка, відбувся - Всесвітній день прибирання.

Команда гуртка "Джура" (КЗ "Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді" ХОР), рій "Турбаї"  Виногралівського ЗПЗСО теж долучилася до змагань, які проходять п'ятий рік поспіль в 169-му Навчальному центрі Сухопутних військ ЗСУ «Десна»  на Всеукраїнській військово-патріотичній грі «Вояцький дух».

Для учнів 5-11-х класів проведено години пам'яті з нагоди відзначення

Дня партизанської слави «В ім'я життя та пам’яті», відбулося покладання квітів у Парку Слави. (Матеріали на сайті та шкільній групі на Facebook )

Стало вже традицією 21 вересня 2021 року відбувся флеш моб присвячений Міжнародному Деню Миру, у флеш мобі "Хай буде мир! " взяли участь учні та педагоги 2-11 класів. Підготували та провели учні 5-А класу кл. керівник Мелешко Л. М., педагог-організатор Вітенко Н. І..

24-26 вересня 2021 року комунальний заклад “Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді” Херсонської обласної ради провів 5 ювілейний відкритий військово-спортивний вишкіл учнівської молоді Херсонщини “Покровський гарт”. У вишколі взяла участь і команда вихованців гуртка “Джура” КЗ ЦТКТУМ ХОР – Виноградівського ЗПЗСО.

  З метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту учні 10-х класів Виноградівського ЗПЗСО разом з класними керівниками Завацькою С.В. та Дубською С.Д., вчителем історії Свідрук Т.І. підготували загальношкільний захід, приурочений до 80-х роковин трагедії у Бабиному Яру. 

1 жовтня свято «Ви Боги шкільного Олімпу» до Дня працівника освіти підготували  і провели учні 9- х класів кл.керівники Богдан М.В., Нікішенко І.В. та педагог – організатор Вітенко Н.І. за участю 11-х, 1-4х класів.

 Благодійна акція «Монетки дітям»: 25 здавай – дітям допомагай! З 1 вересня по 15 жовтня 2021 року за ініціативи Національного банку України та підтримки Міністерства освіти та науки України «Таблеточки» започаткував Всеукраїнську благодійну акцію «Монетки дітям» на підтримку онкохворих дітей. Мета – зібрати монети номіналом у 25 копійок та перетворити їх на потужну допомогу для сотень дітей, що борються з раком. Учні закладу стали активними учасниками акції, зібрані гроші були передані до головного офісу банку Аваль. Зібрана сума 736 гривень.

14 жовтня відзначають одразу три величні свята – День Покрови Пресвятої Богородиці, День захисника та захисниць України та День українського козацтва. 13 жовтня -  з нагоди свята у Виноградівському ЗПЗСО ім. О.М. Соценка, відбувся тематичний захід "Посвята у козачата" учнів 2-х класів. Школярі разом з козаками Виноградівського куреня та настоятелем Свято-Покровського храму і вчителями відроджували традиції козацтва.

2 листопада знаменний день у  історії с. Виноградове 78 річниця визволення у ІІ світовій війні. День, який в пам’яті місцевих жителів викарбуваний золотими літерами … Підготувала педагог-організаатор Вітенко Н.І. та  учні 8–х класів   (дистанційно). 

Місячник правових знань ознаменувався визначною подією - дистанційно провели День Гі́дності та Свобо́ди — свято в Україні, що святкується щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності (акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року).

26 листопада 2021р., у Виноградівському закладі ПЗСО відбувся захід до Дня пам'яті жертв Голодоморів 1932-33, 1923-23, 1946-47 роки "Зроніть сльозу, бо ми не мали сліз...", який підготували учні та класні керівники 10-х класів Дубська С.Д. та Завацька С.В.. У шкільній бібліотеці була відкрита тематична книжкова виставка "Голодомор очима письменників України ", а також виставка фотоматеріалів, що висвітлюють події голодоморів 1922-23р, 1932-33р., 1946-47р.. Тематичні уроки пам'яті, бесіди, відео-уроки, години спілкування нагадали учням 2 -11 кл., про трагічні сторінки історії нашої держави.

Учні початкових класів перейнялися тривожними сторінками історії та виготовили квітку Незабудку, як символ Голодомору. Наскрізною лінією у закладі освіти пройшли тематичні заходи "Голодомор в Україні: говоримо сьогодні, пам'ятаємо завжди".

 На виконання листа управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації  Виноградівському ЗПЗСО були проведені заходи до Тижня доброчесності у 5-х, 6-х, 7-х, 9-х, 11-х класах . На тематичних уроках учні дізналися що таке корупція та які бувають її види, переглянули відео "Основні аспекти дотримання академічної доброчесності".

Щорічно 1 грудня в усьому світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, зокрема, ВІЛ/СНІДу, та толерантного ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД, у Виноградівському ЗПЗСО проведено ряд заходів:

дерево толерантності "СНІДу- НІ !", година спілкування для учнів 5-Б класу «Обери життя», інформаційні хвилинки «Не дай СНІД у - ШАНС» для учнів 6 класів, благодійна акція " Червону стрічку носять небайдужі", вікторини " Що ти знаєш про ВІЛ/СНІД", виставка стіннівок на тему " СНІД - загроза людству" (5-11кл.), учнями початкової ланки закладу було відтворена червона стрічка, як символ порозуміння та підтримки людей що живуть з ВІЛ/СНІД.

06.12.2021 року у Виноградівському ЗПЗСО відбулись спортивні змагання до Дня Збройних Сил України. Українська армія має найвищий рівень довіри населення з - поміж усіх державних інституцій. В цьому переконались учні 9-11 кл., відповівши на запитання Вікторини присвяченої Дню Збройних сил України. Команди учнів 4 а кл, 7 а, 7б кл.,  9 -11-х класів у спортивних змаганнях показали приклади сили волі, спритності.

 Для дітей 1-4-х класів на День св. Миколая були проведені вітальні виступи творчої групи гуртка «Єврокрок», учнями 10а кл. та кл.керівником Завацькою С.В. (Матеріали на сайті та шкільній групі на Facebook )

22-24 грудня 2021 року у Виноградівському ЗПзсо відбулись новорічні свята та ранки. Учні занурилися в святкову атмосферу Нового року. Вихованці закладу побували на тематичних квестах та розвагах, учні перших класів відвідали новорічну розвагу, учні 3, 5-6 класів побували в Резеденції Діда Мороза. Учні співали новорічні пісні, розповідали вірші та танцювали запальні танці, грали у веселі ігри.По закінченню свят учні отримали смачні подарунки. Підготовано і втілено в життя вітальну  програму до Нового року адаптованих до карантиних умов, для  учнів  1-6 кл. учнями 9-10 х класів разом п/о Вітенко Н.І.. Розважальні новорічні свята у класах 7 - 11кл. підготовлені кл.керівниками. (Матеріали на сайті та шкільній групі на Facebook )

 Щороку у грудні в Виноградівському закладі ПЗСО проводиться благодійна акція "Милосердя" до Дня Святого Миколая та переддень Нового року, згідно якої надається допомога Олешківському Дитячому будиноку - інтернату. Це час, коли усі чекають на подарунки, в очікуванні якогось фантастичного дива, у всіх з'являється бажання зробити близьким безліч подарунків. Це час, коли допомога ближньому є такою важливою і такою бажаною. Учні, батьки, вчителі зібрали кошти 5639 грн. та придбали : консервацію, засоби гігієни, миючі засоби, фрукти та солодощі. Учні школи активно приймали участь у різного рівня конкурсах, як обласного, Всеукраїнського.

Робота гуртків велась відповідно календарно-тематичних планів. Учні відвідували гуртки закладу освіти, так і БК, ДЮСШ, КЗ ЦТКТУМ ХОР, КЗ (ЦНТТУМ)ХОР.

На протязі першого семестра відбулись планові  засідання Ради профілактики з попередження правопорушень серед неповнолітніх.  Психологічною службою закладу були оновлені банки даних з превентивних питань та раннього виявлення неповнолітніх, схильних до вживання психоактивних речовин, алкоголю, тютюнових виробів та оновлення соціального паспорту закладу. А також велику увагу було відведено для розяснювальної роботи серед учнів з питань булінгу, тренінги, моніторинги адаптації учнів 1,5 класів, а також корекційна робота з учнями інклюзивної освіти.

У вищезазначених заходах було залучено всі центри органів учнівського самоврядування. Важливим аспектом самоорганізації дитини є учнівське самоврядування, що є універсальною формою організаторської діяльності, яку можна вважати способом організації життя шкільного колективу та чинником творчої самореалізації особистості. З метою самореалізації був провкденний  тренінг для учнівського самоврядування 5-6 класів «Я+Я=КОМАНДА».

   Тренінг передбачав  на меті навчитися працювати в групі, використовувати здібності кожного, краще пізнати своїх товаришів, розвивати  вміння логічно мислити, приймати  нестандартні  рішення, творчо підходити до виконання поставлених завдань, виховувати  повагу до ближнього. Ключовим лейтмотивом до роботи тренінгу є - ефективна робота команди -  здатність кожного її члена «працювати на результат».

В цілому роботу Ради учнівського самоврядування  у 2021 році можна визнати задовільною.

 Перспективні завдання на 2021– 2022 навчальний рік:

1. Зосередження знань на формуванні самостійної і компетентної особистості, здатної виважено діяти в різноманітних життєвих ситуаціях (дистанційне навчання).

2. Різнобічний розвиток індивідуальності дитини на основі виявлення її задатків і здібностей, формування ціннісних орієнтацій, задоволення інтересів і потреб.

3. Збереження і зміцнення морального, фізичного і психологічного здоров’я вихованців.

4. Сприяння зростанню творчого духовного потенціалу особистості, розкриттю внутрішніх мотивів її самовдосконалення, розвитку здібностей на кожному з вікових етапів.

5. Пошук, розвиток і підтримка здібних, обдарованих і талановитих вихованців.

6. Виховання дитини як громадянина країни, національно свідомої, вільної, демократичної, життєво і соціально компетентної особистості, здатної здійснювати самостійний вибір.

7. Упровадження просвітницької діяльності, спрямованої на формування негативного ставлення до протиправних діянь (Тижні правових знань, ділові ігри, моделювання життєвих ситуацій, дискусії, робота в малих групах -дистанційно)

8. Організація дозвілля вихованців, пошук нових його форм.

9. Розвиток дитячого самоврядування як осередка самореалізації громадянського виховання,  державно – громадського управління закладом.

10. Основною метою у вихованні учнів буде формування громадянина, патріота, інтелектуально - розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти асоціальним впливам, вправлятися з особистими проблемами, творити себе і оточуючий світ.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора