Дні природничих наук

05 та 08 лютого 2021року у Виноградівському ЗПЗСО ім.. О.М. Соценка пройшли дні природничих наук, протягом яких було проведено ряд заходів, основною метою яких було: виховання любові до предметів природничого циклу, привернення уваги школярів до збереження природи, здорового способу життя, досягнень в галузі хімії, біології, географії, фізики, астрономії, основ здоров’я.

Робота було організована так, щоб проведені заходи охоплювали різні сфери наук про природу, були цікавими й корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку учнів.

Так, учителем біології та основ здоров’я Іщенко Н.М. у 5-А класі проведено інтелектуальну подорож «Стежками царств живої природи».

У 7-х класах відбувся захист проєктів «Антинаркотична, антитютюнова та антиалкогольна реклама».

Учнями 9-х класів з теми «Біорізноманіття» презентовані реферати «Міжнародні кодекси номенклатур».

Учні Мелешко Л.М. на уроці основ здоров’я у 5-х класах розглянули аспекти безпечного спілкування в мережі Інтернет та віртуальну екскурсію у 8-х класах «Стежками природно-заповідного фонду України».

Учитель хімії Гутник Т.П. провела уроки-дослідження з використанням інтерактивних робочих листів Wizer.me у 10-х класах на тему «Альдегіди та їх властивості» та у 11-х класах «Кислоти. Кислотні дощі». Учні 11-х класів на захисті екологічних міні-проектів розглядали питання «Способи вирішення проблеми кислотних дощів».

Учнями 7-А класу (Мінасян А., Путренко В.) та 11-Б класів (Сухіна К., Гей Г., Полегенько С.) під керівництвом Гутник Т.П. та Іщенко Н.М. зібрано матеріали та створено відеофільм «Кімнатні рослини» (http://drive.google.com/file/d/1vFH7Xza2ACYgGX-KXdUl7qaTTOrceDXs/view?usp=sharing) та відеоролик «Парк щасливих тварин», а також Кудревський А. (3-А клас) (керівник Мелешко Л.М.), Теленик В., (7-Б), Кононенко О. (9-А) (керівник Іщенко Н.М.), Теленик С. (11-Б) (керівник Гутник Т.П.) створили фотоальбом «Збереження біорізноманіття» (http://drive.google.com/file/d/1FBtzLHrTCgpnHFDt_MR86gSo1nQacWSv/view?usp=sharing) в рамках Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста - 2021». В цьому ж фестивалі прийняла участь і учениця 9-Б класу Кравченко Наталія (керівники Баденко А.А., Дубська С.Д.) із відеороликом «Олешківські піски»(http://drive.google.com/file/d/1jwW7zkMtaPWI3JdFXbl4IxPC3FR25W7i/view?usp=drivesdk).

Вчитель географії Дубська С.Д. у 10-х класах провела урок-подорож «Росія», в 11-х класах - урок-підготовку до ЗНО та у 8-х класах - перегляд відеофільму «Про несприятливі погодні явища в Україні».

Вчитель біології та основ здоров’я Баденко А.А. у 6-х класах здійснила урок-подорож на тему «Суцвіття» та урок-тренінг з основ здоров’я «Конфлікт, причини виникнення».

Вчитель фізики Коваленко М.І. зі своїми учнями працював  над проєктом
"Автоматичне освітлення на базі arduino"

Цей проєкт дозволить автоматично включати і вимикати світло в приміщенні.  Система самостійно розпізнає рух людини за допомогою сенсорів і потім приймає рішення - включити або вимкнути світло. За таким принципом можна зробити освітлення де завгодно, причому не тільки освітлення, але і організувати роботу будь-яких електричних пристроїв. В якості контролера тут використовується версія Arduino Nano.

Декада наук закінчилася, але продовжуватиметься праця вчителів, які пробуджують творчість і пізнання, підтримують інтерес та бажання вчитися.

МО природничих наук