A A A K K K
для людей з порушеннями зору
1
3

Шевченківські дні

     Одним із найбільших патріотів усіх часів і народів справедливо вважається Тарас Шевченко. Мало хто з таким вогнем душі захищав свободу і незалежність батьківщини, честь і гідність народу.

     Шанувати Шевченка – це значить шанувати рідну мову, культурні надбання народу, творців, які як і він  готові були покласти своє життя на олтар служіння народові.

     Ми горді з того, що упродовж століть в устах патріотів рідного слова звучала наша мова, її берегли,  як перлину, щоб колись заговорити нею на повний голос. І коли гостро постало питання, бути чи не бути українській мові і культурі взагалі,… "Бути!"- відповів на це Великий Тарас своїми творами.

"Ну що б, здавалося, слова...

Слова та голос - більш нічого.

А серце б'ється - ожива,

Як їх почує!..."

 "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!" Під таким акордом у школі в рамках Шевченківських днів проведено різноманітні заходи, метою яких було на прикладі життя й діяльності Кобзаря виховувати любов до рідної землі, свого народу, мови і культури; сприяти усвідомленню власної ролі й відповідальності в майбутньому за долю нашої держави; вшанувати пам'ять геніального українського поета.

     Відповідно до спланованих заходів було оформлено стіннівку:

Фото без опису

Для учнів 5-Б та 6-А кл. вчитель Подлєсна С.Л. у дистанційному форматі запропонувала квест "Шевченко знаний і незнаний". Цікаві завдання мали на меті поглибити знання учнів про життєвий і творчий шлях поета.

Фото без описуФото без описуФото без опису

Гортаючи сторінки "Кобзаря", учні декламували поезії та спробували власноруч намалювати портрет генієві.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Учні 8-А кл.(вчитель Подлєсна С.Л.) виконували завдання шевченкознавчої вікторини, здійснювали заочну мандрівку "Стежками великого Кобзаря".

Фото без описуФото без опису

Учні 10-А класу (вчитель Подлєсна С.Л.) на уроках української складали словесний портрет поетові за умовами завдання вправи, писали есе "На вівтар Шевченкового слова я серце своє покладу", проходили онлайн-тести. Пропонуємо кожному небайдужому долучитися до такого формату перевірки знань про життя і творчість Т.Шевченка!

http://shevchenko.ba.org.ua/?fbclid=IwAR14kFNckuPWpw4925t3LdJoD9yK9ZkctxY1vFAWvu9HMBm9MjKXV_tO2ts

http://wordwall.net/uk/resource/11246609

 

"Шевченко єднає" - під таким девізом вчитель Меркотан В.І. провела флешмоб серед учнів 10-Б класу.

Фото без описуФото без описуФото без опису

    Учнів 6-Б класу вчитель Меркотан В.І. охопила грою "Ми знаємо Шевченка".

Фото без опису

Участю у вікторині "Ми пам'ятаємо тебе, Тарасе!" учні 7-Б класу (вчитель Меркотан В.І.) доводили свою обізнаність із життям і творчістю геніального поета.

Фото без описуФото без опису

 

За круглим столом "Живе під сонцем любові Шевченкова весна" учні 7-А класу ділилися з вчителем Колосовою В.М. враженнями від роздумів про силу поетового слова.

Фото без описуФото без описуДо участі у вікторині " Що ти знаєш про дитячі роки Тараса Шевченка?" вчитель Колосова В.М. залучила учнів 5-А класу.

Фото без описуФото без опису

Свою обізнаність із життям і творчістю поета учні 9-Б класу (вчитель Колосова В.М.) демонстрували під час конференції на тему: "Жіноча доля у творчості Т.Шевченка".

Фото без описуФото без описуФото без опису

Вчителем Пастернак А.Д. у кожному класі було проведено "Хвилинки Кобзаря", що наповнили зміст уроків величними словами Тараса Шевченка.

Учні 7-х класів написали переказ "Славетний поет".

Літературна вікторина "Сторінками життя Великого Кобзаря" відкрила для учнів 9-А класу нові факти з життя Т.Г.Шевченка. Діти висловлювали власні думки, цитуючи його твори. Крім того учні підготували доповіді, буклети про Тараса Шевченка, створили лепбук.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуНа уроках літератури в 11-х класах   проведено вікторину "Шевченко відомий і невідомий". Учні написали есе "Шевченко - геній українського народу".

Фото без опису

У глибини майбутнього  слав Шевченко свої непохитні заповіти . І серед цих заповітів перший і останній:

Свою Україну любіть,

Любіть її…

Во врем'я люте…

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора