150-річчя від дня народження Лесі Українки

Дата: 25.02.2021 18:59

25 лютого у Виноградівському закладі ПЗСО вшанували пам'ять славетної жінки -  Лесі Українки. Усі заходи пройшли під гаслом: "Собі ім'я свого народу  Навіки , як вона , візьми".

У кабінетах та на першому поверсі оформлено тематичну виставку "Народжена Україною". До організації заходів долучилися вчителі української мови та літератури , зарубіжної літератури та початкових класів.

З нагоди 150-річчя з дня народження Лесі Українки учасники гуртка "Поетичне слово" долучилися до онлайн-флешмобу "До тебе Україно, наша бездольна мати,струна моя перша озветься" (керівник Бокша Г.Д.):

До 150 річчя з дня народження Лесі Українки шкільним бібліотекарем Нікішенко А.В. була створена виставка "Вітрила Лесиної долі" та проведені  інформаційні хвилинки.

Для учнів 2-3 класів проведені бібліотечні уроки "Мудрим ніхто не вродився, а навчився" (за казкою Лесі Українки "Біда навчить").

Учні 4  класу відвідали літературний урок у Виноградівському СБК ім. Є.С. Матвєєва -"Щоб не плакати, я сміялась".

Учні 7 класу брали участь в командній грі "Творці українського слова" та завзято боролися за перемогу.

Для учнів 1-Б класу проведено конкурс віршів" Мов рум'яні вишеньки, в нашім класі діточки" (вчитель Кравченко І.М.).

У 1-А класі в ранковому колі познайомилися з віршем поетеси "Вишеньки-черешеньки" (вчитель Коваленко Л.О.)

У 2-А класі проведено захід " Леся Українка - вірна доня свого народу" (вчитель Онопрієнко Л.Б.).

До учнів 3-А класу Леся Українка завітала зі своїми завданнями на урок математики та мови (вчитель Ніконова Т.О.)

З метою розширення знань дітей про життєвий і творчий шлях Лесі Українки у 2-Б класі (вчитель Гришко Т.В.) була проведена година спілкування. Діти переглянули фільм" Дитячі роки Лесі", познайомилися з віршами поетеси, створили виставку малюнків до її творів.

У 3-Б класі пройшов урок до  Дня народження Лесі Українки "Ні! Я жива! Я буду вічно жити!"(вчитель Мала І.С.)

У 4-Б класі перегорнуто сторінки життя Лесі Українки. Захід названо" Стояла я і слухала весну" (вчитель Цілинко В.Ф.).

Для учнів 5-Б та 6-А класу Подлєсна С.Л. провела квест " Що ми знаємо про Лесю Українку?"У 5-А класі учні провели віртуальну екскурсію "Стежками дитинства Лесі" (вчитель Колосова В.М.).

Урок-подорож провела в 6-Б класі Меркотан В.І.

Для учнів 7-Б класу проведено літературну вікторину "Ти себе Українкою звала"( Меркотан В.І.)

У 8-А класі Подлєсна С.Л. провела захід на тему "Велич особистості.Цікаві факти про життя Лесі Українки".

У 8-Б класі проведено гру "Кращий знавець творчості Лесі "( вчитель Пастернак А.Д.).

Учні 9-А та 9-Б класів познайомилися з піснями на слова Лесі Українки ( Колосова В.М.)У 10 -А класі проведено засідання круглого столу "Леся Українка- геній тендітної незламності" ( Подлєсна С.Л.)

А в 10-Б класі Меркотан В.І. провела диспут " Іду до тебе"

Комеморативну гру "150 слів про Лесю Українку" провела Пастернак А.Д. у 11-Б класі.