A A A K K K
для людей з порушеннями зору
1
3

День рідної мови у Виноградівському ліцеї

Дата: 21.02.2022 10:34
Кількість переглядів: 38


Наша рідна українська мова - одна з найбагатших, наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиновою, бо вона така ж красива , як народний символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня цієї пташки.
Традиційно з нагоди Міжнародного дня рідної мови у Виноградівському ліцеї проведено низку заходів під гаслом " Як парость виноградної лози, плекайте мову", щоб ще раз долучитися вустами й серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої.
Найграндіознішим, що ще більше об'єднало нашу шкільну родину, було написання диктанту Національної єдності( 11 класи) та флеш-акція " Наша мова калинова"( 8 класи) 
Цікавий та змістовний конкурс знавців фразеологізмів  провели вчителі української мови й літератури Меркотан В.І. та Подлєсна С.Л. для учнів 7 класів. Перед початком конкурсу діти переглянули відеоролик " Історія формування української мови".
Для учнів 6 -х класів проведено інтелектуальну гру " Мово рідна, слово рідне"( вчителі Колосова В.М., Подлєсна С.Л.).
Не залишилися осторонь і учні 9-х класів. Зі своїми вчителями Пастернак А.Д. та Подлєсною С.Л. вони переглянули соціальний ролик"Спілкуймося українською", а потім долучилися до участі у квесті " Її величність - Мова".
Для наймолодших, учнів 5-х класів, учителем Пастернак А.Д. була проведена вікторина" Кажуть, наша мова-солов'їна".
З метою виховання гідного ставлення до вітчизняних пам'яток літератури й мистецтва для учнів 10 класів проведено урок духовності " Духовні святині рідного краю", на якому вчитель Колосова В.М. використала місцевий матеріал, зібраний гуртківцями.
Останнє слово за собою залишили випускники ліцею та їхні вчителі Меркотан В.І. та Подлєсна С.Л. Своїм колом єднання" Україна- це мова єднання" вони дали зрозуміти, що їхньому поколінню випало складне й відповідальне завдання- продовжувати відроджувати українську мову, українську державність, націю.
Сьогодні ми є свідками відродження української мови. Вона заграла всіма барвами мелодійного українського слова в нашому ліцеї. Вивчаючи рідну мову, ми виявляємо свідоме бажання бути гідними громадянами своєї держави.

http://drive.google.com/file/d/1kO_31Uel1bq8IWpoGMZm3d1ueUher9Zj/view?usp=sharing


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора