9 листопада - День української писемності та мови

"Відчуй смак української мови!" - під таким гаслом пройшов для здобувачів освіти День української писемності та мови у Виноградівському ЗПЗСО.
Для кожного народу дорога його мова, так і для нас найближчою і найріднішою є українська. Вона - скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.
Усі заходи проведені у дистанційному форматі. Метою їх є розвивати в учнів бажання розмовляти рідною, державною мовою, розширювати знання про її  красу й багатство, пробуджувати почуття національної гідності, виховувати любов до рідної мови, краю, його традицій, формувати ціннісне ставлення до неї як державної.

Ще напередодні  в рамках святкування у нашому закладі усі бажаючі учні 3 - 11 класів  приєдналися до ІІ Всеукраїнського відкритого марафону з української мови на платформі HUMAN у дистанційному форматі, спрямованого на розвиток в учнівської молоді стійкої мотивації й свідомого прагнення до вивчення української мови. Змагання проходитимуть у чотири етапи протягом листопада - грудня. Побажаємо їм  успішно пройти тестування!

У рамках святкування  здобувачам освіти було запропоновано долучитися 9 листопада до наймасовішого флешмобу національної єдності  #Радіодиктант 2021.

У кожному класі згідно плануванню викладачами проведено різні інтелектуально - розважальні та пізнавальні заходи:

Колосова В. М.:
6-А - Виховна година " Наша мова калинова" (легенди про мову, десять фактів про українську мову).

8-А - Віршований флешмоб до Дня писемності. Мовна вікторина до Дня писемності  .

10 класи - Відеоурок до Дня писемності "Шляхами століть".

Меркотан В. І.:
 7-А та 7-Б - віршований  флешмоб "Ти знаєш, що ти- людина".

8-Б - мовна вікторина "Чи заєш ти українську мову?."

11-Б - Інтелектуальна гра-конкурс   "Мово українська, мово солов'їна ".

Пастернак А. Д.:
5-ті класи - перегляд відеопрезентації
"9-листопада- День української писемності та мови". Квест " Цікаве про українську мову"

8 класи - квест "Збережемо наш скарб - рідну мову!" (до Дня української писемності та мови).

9-Б - Інтелектуальна гра до Дня української писемності та мови "Магія рідного слова".

Подлєсна С. Л.:
11-А  - відеоролик про історію української мови.
9-А  - "Українська - це мова єднання".
7-А  - Соціальний ролик "Спілкуймося українською".
6-Б  - Цікаві факти про українську мову.