27 січня - день пам'яті жертв Голокосту

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. 1 листопада 2005 року  Генеральна асамблея ООН прийняла Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. У Виноградівському ЗПЗСО ім. О.М. Соценка 27 січня відбулась учнівська конференція "Голокост в Україні".

"Пам'ять про Голокост необхідна, щоб наші діти ніколи не стали жертвами, катами чи байдужими спостерігачами". І.Баусер.

З нагоди відзначення Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту, просвітницької роботи та ознайомлення учнів з трагічними сторінками історії вчителем історії Свідрук Т.І. та бібліотекарем Нікішенко А.В.  для учнів 6, 9 класів Виноградівського ЗПЗСО ім. О.М.Соценка були проведені хвилини пам'яті "Скорботна свічка пам'яті святої".

Годину спілкування Годину спілкування "Свічка пам'яті жертв Голокосту" повела класний керівник 5-А класу Колосова В.М.

Урок пам'яті "На Аскольдовій могилі поховали їх" відбувся у 7-Б класі, класний керівник Меркотан В.І.

Учні 6-А класу (класний керівник Подлєсна С.Л.) вшанували пам'ять жертв Голокосту та юнаків, які героїчно загинули у бою під Крутами. Ми пам'ятаємо...