A A A K K K
для людей з порушеннями зору
1
3

21 лютого - День рідної мови

У Виноградівському ЗПЗСО ім. О.М.Соценка з 19 по 23 лютого відзначали Міжнародний день рідної мови.

У стінах школи проходили різні заходи. До святкування долучилася вся шкільна родина.

Головною метою відзначення цього свята є зміцнення державотворчої функції української мови.

У ці дні в закладі учителями української мови й літератури та учнями проведено флешмоб, диспути, вікторини, ігри, виразне читання поезії, написання диктантів, акції, подорожі.

Учитель Подлєсна С.Л. провела загальношкільний флешмоб серед учнів 5-11 класів. Діти визначали чим є для них рідна мова, ділилися фактами та промовляли висловами українських письменників про рідну мову, складали сенкан. У 5-Б класі вчитель провела гру "Українська - це моя мова", у 6-А - вікторину "Мова - духовне багатство народу". Для учнів 8-А класу Подлєсна С.Л. підготувала гру "Я люблю українську мову". Учні висловлювали слова пошани до рідної мови, наводили цікаві факти, з уст дітей звучали слова гордості за те, що українська займає ІІ місце за милозвучністю серед мов світу. У 10-А проведено настільну гру " Люби і шануй рідну мову".

 

Вчитель Меркотан В.І. провела диспут "Мова - духовне багатство народу" з учнями 10-Б класу. Діти активно висловлювали думки про любов до рідної мови, гордості за неї і за те, що вони спілкуються рідною державною мовою.

У 6-Б класі Меркотан В.І. провела гру "Буду я навчатись мови золотої". Учні підготували вислови українських письменників про мову, виразно читали уривки з поезій про мову українських письменників, грали в лото, працювали в групах.

Учні 10-Б класу на уроці мови написали диктант "Не бійтесь заглядати у словник". Проаналізувавши написане, діти зробили висновок, що мову треба вивчати, любити, берегти.

У 7-Б класі вчителем Меркотан В.І. проведено інформаційну годину "Десь по світу". У класі лунали вірші, цікаві факти, зізнання у любові до рідної мови.

 

Вчитель Колосова В.М. провела у 5-А класі урок-подорож "Тернистий шлях мови". Діти подорожували шляхами від створення нової української літературної мови до сьогодення.

У 9-Б класі відбувся круглий стіл " Шляхами століть", під час якого учні поринули в історію української мови, пригадали видатних українських мовознавців, укази, якими забороняли видавати книжки, ставити п'єси, навчатися у школі...

 

Вчитель Пастернак А.Д. запросила учнів 11-Б класу до "Мовознавчої кав'ярні" і запропонувала пригостити один одного розмовою українською мовою. Протягом уроку учні "скуштували" чимало корисних страв і отримали багато "інтелектуальних калорій", поглиблюючи свої знання з української мови.

У 7-А, 7-Б та 8-Б класі було проведено інформаційні хвилинки "Цікаві факти про українську мову".

В 11-А класі Пастернак А.Д. провела урок-практикум "Мовні цікавинки". Учні визначали найбільш поширені помилки , яких припускаються у повсякденному спілкуванні. Опрацьовували фрагменти серіалу "Школа" з метою виявлення й редагування помилок, які зустрічалися у мовленні героїв.

Учні 7-Б класу запропонували загальношкільну акцію "Спалимо суржик". Протягом кількох днів на І поверсі нашої школи здобувачі освіти мали змогу "позбутися" його, "викинути у смітник". До участі долучилися 6-Б, 7-Б, 8-Б, 10-Б, 11-А класи. Акцію завершили учні 7-Б класу, які спалили "суржик" на шкільному подвір'ї. Діти пообіцяли намагатися спілкуватись без слів, що забруднюють нашу мову.

Отже, бажаємо всім українцям, що бережуть українське слово, - добра, щастя, натхнення, миру, світлого майбутнього. Любіть, шануйте, бережіть рідну мову - вона наш генетичний код.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора